“Umut Nöbeti” devam ediyor. Nöbeti, Gürgentepe Doğa Koruma Platformu Başkanı Hüseyin Kocaman ile CHP Esenler İlçe örgütü üyeleri nöbeti devraldı.

IMG_4651Hüseyin Kocaman şöyle konuştu:

“Günümüzde basın özgürlüğü kısıtlanıyor. Yaşam alanlarımız talan ediliyor. Doğa çeşitli yollarla tahrip ediliyor. Biz platform olarak onurlu biryaşam için hapisteki tüm basın emekçilerinin özgürce çalışması için tutuksuz yargılanmasını istiyoruz. Ülkemizdeki Artvin’deki doğa tahribatı başta olmak üzere her türlü çevre tahribatlarına son verilmesini istiyoruz. Tüm duyarlı insanlarımızı da özgür basına ve doğaya sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

CHP Esenler ilçe örgütünden ise ortak açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:
“İnsanlık tarihi haksız yargılamalarla dolu ,Fransız Devrimindeki Danton öldü ancak vazgeçmedi ve unutulmadı! Esenler örgütü olarak bizler ise ;
tarihte bugüne not düşmek için buradayız. Özgürlük, demokrasi, haber alma özgürlüğü, insan hakları için buradayız. Bizler bu ülkenin yurttaşlarıyız. Haber alma özgürlüğümüz kısıtlanamaz. Aydınlık yarınlar için buradayız ve her daim mücadele ediyoruz. Tahliye için Umutluyuz. Selam olsun Can Dündar ve Erdem Gül’e bu nöbeti bırakmayacağız…”

Gazetecilere özgürlük …

CHP ESENLER ILCE ORGUTU UMUT NOBETINDE. 25/2/2016
CHP ESENLER ILCE ORGUTU UMUT NOBETINDE.
25/2/2016

“UMUT NÖBETİ”Nİ GÜRGENTEPE DOĞA KORUMA PLATFORMU İLE CHP ESENLER İLÇE ÖRGÜTÜ TUTTU.

Yazı dolaşımı


Feedback