Artan terör olayları karşısında medya temsilcileri ile görüş alışverişi amacını taşıyan bir toplantı düzenleyen Sayın Başbakan Erdoğan’ın bu toplantıya çağırılan gazeteler arasında ayırım yapmış olmasını eleştiren Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit, yazılı bir açıklama yaptı.

Birgit, şunları söyledi.

“Terör gibi, bütün toplumu ilgilendiren tehlike karşısında medyanın ortak tutum almasını isteyen Sayın Başbakanın, gazeteler arasında ötekileştirme yapmış olmasını üzüntü ile karşıladığımızı belirtmek isterim.

Böyle bir tavır alma toplantısında tüm medya kuruluşlarının yanı sıra, Gazetecilere Özgürlük Platformu altında bir araya gelmiş olan Türki Gazeteciler Sendikası (TGS), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Ankara, İzmir, Anadolu Gazeteciler Cemiyetleri ile Basın Konseyi’nin temsilcilerinin de görüşlerinin alınmamış olması önemli bir eksikliktir.

Terörün siyaset üstü bir mesele olduğunu söyleyen Sayın Başbakanın, böylesine hayati bir sorun karşısında gazeteler, ulusal televizyonlar ve diğer basın kuruluşları arasında akreditasyon uygulamış olmasını esefle karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Basın Konseyi Başkanı Birgit; Başbakanın Akreditasyon Uygulamış Olmasını Eleştirdi.

Yazı dolaşımı


Feedback