İstanbul Emniyetinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutlamak isteyen işçilere yönelen şiddet içeren davranışlar nedeniyle  Basın Konseyi Başkanı ve Gazetecilere Özgürlük Platformu Dönem Başkanı Orhan Birgit ile Konsey Genel Sekreteri Kaan Karcılıoğlu bugün DİSK Genel Başkanı Kani Beko’yu Konfederasyon binasında ziyaret ettiler.

Beko, Basın Konseyi Başkanına 1 Mayısta Konfederasyon binasına atılan gaz bombaları yığınını da göstererek, kutlama çalışmaları için Valilik ile sağlanmış olan diyalogun sonradan Başbakanın açıklamaları üzerine kesintiye uğramış olduğunu da söyledi. Birgit te silahız ve saldırısız olmak koşulu ile ifade özgürlüğünü kullanma hakkını sonuna kadar savunacaklarını ve bu hakkı kullanmak isteyenlerinde yanında olduklarını ifade etti.

BASIN KONSEYİ YOĞUN BAKIMDAKİ 17 YAŞINDAKİ DİLAN’I VE ÖĞRETMEN MERAL’İ ZİYARET ETTİ.

–         Dilan Alp’in babası Özür Bekliyor…

Yüksek Kurul Üyesi gazeteci Pınar Türenç, 1 Mayıs olayları sırasında yaralanan ve beyin operasyonu geçiren yoğun bakımdaki öğrenci Dilan Alp ile öğretmen Meral Dönmez’i  tedavi edildikleri hastanede ziyaret etti.

Dilan Alp’in babası, annesi ve yakınlarıyla konuşan, aileye Basın Konseyi olarak geçmiş olsun dileklerini ileten Pınar Türenç’e baba Ali Ekber Alp şöyle konuştu:

“Şimdi Validen özür bekliyoruz. Yapılan yanlışın düzeltilmesini istiyoruz. Kızım 17 yaşında ve lise öğrencisidir. O terörist değildir. Hiç suça bulaşmadı. Valinin açıklamaları bu feci olay kadar bizi üzmüştür. Ondan özür bekliyoruz…”

 

 

 

Dört yıldır atanmayı bekleyen öğretmen Meral Dönmez ise aynı hastanenin yoğun bakımında tedavi edilmekte. Öğretmen Meral’in annesi de Türenç’e şunları söyledi:

“Kızımı eve dönüş yolunda gaz bombasının fişeği ile bu hale getirmişler. Şimdi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Daha onu bana göstermediler. Allah sizden razı olsun. Desteğinize teşekkür ederiz. Lütfen bizden dualarınızı esirgemeyin…”

 

 

 

 

 

.

Basın Konseyinden Disk'e Ve Dilan Alp' İle Meral Dönmez'i Geçmiş Olsun Ziyareti.

Yazı dolaşımı


Feedback