Sayın Orhan BİRGİT
Basın Konseyi Başkanı

Basın Konseyi’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama gecesine davetiniz için teşekkür ediyorum.
Ülkemizin ilerlemesine, demokrasimizin gelişmesine, açık ve şeffaf bir toplum olmamıza değerli katkılar sağlayan basınımızın, herhangi bir baskıya , sınırlandırmaya ve yönlendirmeye maruz kalmadan görevini yerine getirebilmesi büyük önem taşımaktadır.
Basın çalışanlarının zor şartlar altında, büyük fedakarlıklarla yerine getirdikleri bu çok önemli görev, meslekte özdenetimi, meslek etik ilkelerinden ödün vermemeyi, hukukun evrensel standartlarından sapmamayı da zorunlu kılmaktadır. Bu özdenetimin yapılması, basının hür yapısının ve basın çalışanlarının haklarının korunması konusunda meslek örgütleri önemli bir yere sahiptir.
Çeyrek asrı tamamlamanın gururunu yaşayan Basın Konseyi bu konuda ülkemizde değerli bir görevi yerine getirmektedir.
Türk basının bu ilkeleri her zaman üstün tutacağına inancım tamdır. Basın Konseyi de üzerine düşen sorumlulukları evrensel meslek ilkeleri ışığında layıkıyla yerine getirmeye devam edecektir.
Basın Konseyi’nin 25. kuruluş yıl dönümünde tebriklerimi iletiyor, size ve tüm basın çalışanlarına başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Abdullah GÜL
Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Basın Konseyi’nin 25. yılı dolayısıyla Konsey Başkanı Orhan Birgit’e bir mesaj göndermiştir. Cumhurbaşkanının kutlama mesajı şöyledir.

Yazı dolaşımı


Feedback