8 yıldır tutuklu bulunan Özgür Radyo’nun kurucusu gazeteci Füsun Erdoğan ve Bayram Namaz’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi serbest bırakıldı. Erdoğan saat 14:30 sıralarında, Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nden çıktı. Ve yakınları, Gazeteci Füsun Erdoğan’ı, kapıda çiçeklerle karşıladı.

Füsun Erdoğan cezaevi kapısında duygularını şu sözlerle paylaştı:

“Çok hukuksuz bir yargılama süreciydi. Yargıtay onaylasaydı diğer tarafa devlete borçlu gidecektim. Sevdiklerimden ayrı kalmak, böylesi bir hukuksuzlukla karşılaşmak çok zordu. Ama cezaevinde de 23 yıllık arkadaşlarımı bıraktım. Hani bir yanımız bahar bahçe, bir yanımız sonbahar kış, arkadaşlarımızı bırakmak da aynı böyle hissettirdi.”

füsun çıkış 3

Kararın 5. Yargı Paketi ile gündeme gelen,  tutukluluk süresi beş yıla indirilerek Özel Yetkili Mahkemelerin (ÖYM) kaldırılmasına ilişkin kanun çerçevesinde verildiği öğrenildi.

füsun çıkış 1

füsun çıkış 2

10 Eylül 2006 tarihinden beri tutuklu gazeteci Füsun Erdoğan’ın ablası Şengül Tanrıverdi’den edinilen bilgiye göre; tahliye kararını İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi verdi. 20. Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce de Tuncay Özkan için verdiği tahliye kararı ile gündeme gelmişti.

İşte mahkemenin kararı:

 

 

Gazeteci Füsun Erdoğan Serbest Bırakıldı

Yazı dolaşımı


Feedback