Silivri Cezaevi önünde tutulan ‘umut nöbeti’ sürüyor. Nöbeti, bu kez Grup Yorum üyeleri aldı.

Tutuklu gazetecileri desteklemek, Can Dündar ve Erdem Gül ile dayanışma göstermek için nöbeti devraldıklarını söyleyen üyeler, yanlarında getirdikleri gitar ve bağlamalarıyla şarkı- türküler söylediler.

Cezaevi önünde; ‘Özgürlük Tutkusu’, ‘Çav Bella’ ve ‘Uğurlama Türküsü’ nü seslendiren grup üyeleri adına açıklamayı İbrahim Gökçek yaptı.
Gökçek şöyle konuştu:

“Geçmişten bu yana bir çok gazeteci, aydın, sanatçı düşüncelerinden ötürü hapse atıldı, yetmedi katledildi. Bu ülkede doğrudan, haktan yana olmanın bir şekilde her zaman bedelini bu düzen ödettiriyor. Ama bugün Dündar ve Gül için buradayız. İktidar zannediyor ki kendim gibi düşünmeyenleri baskı uygulayarak cezaevlerine atarak susturabilirim, sindirebilirim. Biz böyle olduğunu düşünmüyoruz. Bir düzen yok olmanın sonuna yaklaştığı anlarda, böylesi baskıları yoğunlaştırır. Dün yaşadığımız örneklerin aynısını bir kez daha yaşıyoruz. Sadece sanatçılar, gazeteciler değil, en küçük bir muhalefete bile tahammülleri yok. Ama ne olursa olsun susmayacağız. Asla ve asla bu ülkede ne Can Dündar’ların ne müzisyenlerin, ne tiyatrocuların, ne sinemacıların susacağına inanmıyoruz.”

“UMUT NÖBETİ”Nİ GRUP YORUM ÜYELERİ TUTTU.

Yazı dolaşımı


Feedback