“Umut Nöbeti” sürüyor.
Nöbeti, gazeteci Zülkani Sirmen, Orhan Kemal Müzesi kurucusu ve yazar Işık Ögütçü ile CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan ve yönetim kurulu üyeleri devraldı.

Zülkani Sirmen şöyle konuştu:
“Bir ülkede yargının ve basının hür olmaması durumunda o ülkede gerilim yaşanır. Tutuklu olan gazetecilerin biran önce serbest bırakılmasını istiyorum.”

Işık Öğütçü ise şu ifadeleri kullandı:
“Umut Nöbeti”ni haftalardır sürdüren Basın Konseyi’ne teşekkür ediyorum. Dündar ve Gül’ün tutuklanmalarına neden olan, yürekleri ve vicdanları sızlatan iddianame üzerine çeşitli görüşler açıklanmıştır. En önemli açıklama ise Bülent Arınç’tan gelmiştir. Arınç ‘Böyle bir suçtan ne tutuklanması, ne dava açılması, ne de mahkemenin bir ceza kararı vermesi mümkün değildir’ demiştir. Bu da gösteriyor ki umutsuz olmak için hiçbir sebep yoktur.”

Bekir Özcan ise,
“Basını özgür olmayan toplumlar gerçekte koca bir hapishanenin içinde yaşarlar. Susturabilirler mi özgürlüğü yazan kalemleri? Hayır. Bugüne kadar susturamadılar. Susmayacağız. Korkmayacağız, yılmayacağız, sinmeyeceğiz. Özgürlük, barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Gazetecilere özgürlük …

“UMUT NÖBETİ”Nİ ZÜLKANİ SİRMEN, IŞIK ÖĞÜTÇÜ İLE BEKİR ÖZCAN TUTTU.

Yazı dolaşımı


Feedback