tempobet


Milliyet’in Fotoğraf Servisi’ni uzun yıllar yöneten foto muhabirlerinin duayeni Yalçın Çınar, ölümünün 4. yıldönümünde ailesi, meslektaşları ve dostlarınca mezarı başında anıldı. Basın Konseyi ve Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) Dönem Başkanı Pınar Türenç de anmaya katıldı.

Anmada konuşan Türenç, “Aramızdan çok erken gittin ve bizi böylesine acılar içinde ama onurla gururla bırakıp gittin. Seninle gurur duyduk. Nur içinde yat” diye konuştu.

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Ercüment Erkul ise, “Yalçın gerçek bir gazeteciydi, gerçek bir Milliyet’çi, gerçek bir arkadaş, gerçek bir dosttu. Yıllardır yıpratılmaya çalışılan, saldırılara uğrayan Milliyet, bugün hala ayakta duruyorsa Yalçın gibi amatörce çalışan bir avuç Milliyet’çinin bunda payı büyüktür” dedi.

Anma törenine Çınar’ın eşi Nazlı, kızı Hande, oğlu Emre, yakınları ile Milliyet Gazetesi yazarı Tunca Bengin, Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdürü Pınar Aktaş, Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün ve eski Fotoğraf Servisi Müdürü Yurttaş Tümer katıldı.

yalcin-abi-yi-andik-6002685

YALÇIN ÇINAR, ÖLÜMÜNÜN 4.YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

Yazı dolaşımı


Feedback